Bezoperacyjna metoda likwidacji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. skuteczna i bezpieczna. Lipoliza iniekcyjna to zabiegu mający na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne, co czyni ją zabiegiem bezpieczniejszym. Lipoliza może być alternatywą dla liposukcji (np. w przypadku dyskwalifikacji pacjenta do operacyjnego odsysania tłuszczu) lub jej uzupełnieniem (lipoliza usuwa nierówności skóry pozostałe po liposukcji). Preparat redukuje komórki tłuszczowe w obszarach:
Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa od 30 do 50 minut, polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsca mieszaniny substancji aktywnych.
Dochodzi do lipodestrukcji: preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.
Po zabiegu miejsce ukłucia są zaczerwienione i opuchnięte. Mogą także pojawić się siniaki, które znikają po ok. 2 tygodniach.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa od 20 do 50 minut. Lipoliza iniekcyjna gwarantuje szybki powrót do pełnej aktywności, jednakże lekarze zalecają ograniczenie spożycia tłuszczów, aby nie obciążać zbytnio wątroby. Po lipolizie można stracić nawet 4-6 cm w obwodzie.
Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety.
Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.