Japoński masaż twarzy

Początki masażu w Japonii sięgają XV wieku. Według legendy przyjemności tego masażu mogła oddawać się tylko ściśle określona grupa osób: najwyższe głowy w państwie, rodzinna cesarska oraz szlachetne i bogate rodziny w Japonii. Na przestrzeni ostatnich 200 lat dla uzyskania jak najlepszych efektów niektóre techniki zostały udoskonalone. Jednak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych, które stanowią podstawowe techniki tego masażu, są niezmienne od ponad 500 lat.

Japoński Masaż Twarzy oznacza „drogę do naturalnego piękna". W Japonii uważa się, że piękno jest oznaką zdrowia, a żeby utrzymać efekt naturalnego piękna należy dbać o zdrowie psychiczne, fizyczne oraz duchowe. Na tych trzech elementach skupia się procedura tego masażu.

Na czym polega japoński masaż twarzy?

Japoński masaż twarzy to całkowicie naturalna i nieinwazyjna forma liftingu i odmłodzenia twarzy, przynosząca wyraźne i długotrwałe efekty. Wpływa pozytywnie nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie. Głęboko odpręża i relaksuje ciało i umysł, uwalnia od stresów, niweluje napięcia, przywraca energię. Działanie masażu widać już po pierwszym zabiegu, a z każdym kolejnym kondycja skóry poprawia się spektakularnie. Masaż regularnie stosowany gwarantuje niewiarygodne efekty.

Zabieg składa się z czterech etapów, każdy z nich przynosi doskonały wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Są to:

I etap – relaksacyjny – rozluźnienie mięśni karku i szyi
II etap – drenaż limfatyczny – odprowadzenie obrzęków oraz nagromadzonych toksyn
III etap – lifting – intensywne pobudzenie mięśni twarzy
IV etap – energetyzujący – opracowanie punktów akupresurowych twarzy

Wszystkie etapy razem sprawiają, że skóra po zabiegu wygląda dużo młodziej, jest wypoczęta, rozpromieniona, bardziej napięta, owal twarzy zostaje podniesiony, zmarszczki spłycone, koloryt skóry wyrównany. Podczas masażu pobudzane jest krążenie, dzięki czemu komórki skóry zostają dotlenione. W trakcie zabiegu w naturalny sposób usuwane zostają martwe komórki naskórka, znajdujące się na powierzchni skóry, co stymuluje ją do regeneracji.

Efekty:

-zapobiega starzeniu się skóry,
-stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regenerację skóry,
-poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry,
-niweluje nadmierne napięcie mięśni twarzy i szyi
-usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka, 
-reguluje bilans energetyczny całego ciała,


W celu zmaksymalizowania efektu liftingującego zaleca się wykonać min. 8-12 zabiegów na przestrzeni 4-ech tygodni. Zalecana częstotliwość wykonywania zabiegów to 2-3 razy w tygodniu. W 2 miesiącu warto wykonywać zabieg 1 raz na tydzień, a w 3 miesiącu raz na 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

-stany zapalne skóry (alergiczne i zakaźne)
-zapalenie migdałków, guzki w obrębie węzłów chłonnych
-nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
-zaawansowana miażdżyca naczyń
-stany gorączkowe
-wysokie nadciśnienie tętnicze
-świeże usunięcie zęba, zmiany ropne około-zębowe
-nadczynność tarczycy (przeciwwskazanie do masowania szyi)
-trądzik różowaty w fazie zaostrzenia
-skóra mocno naczyniowa (przeciwwskazanie do masażu intensywnego)